Czy biały śluz u partnerki jest normalny w tej sytuacji?

Czy biały śluz u partnerki jest normalny w okolicach tygodnia po stosunku? Co on oznacza? Dodam że krwawienie menstrajcyjne jest za około 12 dni

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zwykle biały śluz jest zjawiskiem fizjologicznym i nie świadczy o niczym, co by mogło zaniepokoić partnerkę. Kolor śluzu zazwyczaj ulega zmianie trakcie trwania cyklu i w okresie przedmiesiączkowym (na około 10 przed krwawieniem) jest on zazwyczaj właśnie biały. Ważne jest to, aby nie miał on nieprzyjemnego zapachu oraz grudek, bo to mogłoby świadczyć o toczącej się infekcji, w takim przypadku konieczna jest wizyta u ginekologa, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-owulacja-czyli-poznaj-swoj-cykl

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przebiega-cykl-miesiaczkowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.