Czy taka wydzielina z odbytu jest normalna?

Witam, Czy po zastosowaniu czopków na hemoroidy, to normalne że po wypróżnieniu wydziela się biały śluz?
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

stosowanie leków na hemoroidy, szczególnie w postaci czopków, ma wpływ na wygląd wydzieliny czy śluzu z odbytu. W zależności od preparatu, jaki został zastosowany, a przede wszystkim od jego zabarwienia, wydzielina może ulegać zmianie. Najczęściej czopki mają kolor bezbarwny bądź są białe. Wobec tego można spodziewać się, że taka też będzie barwa śluzu, który z odbytu się wydostaje. Na ogół czopek się wchłania prawie cały przez śluzówki jelita grubego, ale zawsze jakaś niewielka część ulega wydaleniu w czystej postaci albo ze stolcem. Dlatego też nie ma potrzeby się tym mocno przejmować.

Na pewno warto zwracać uwagę na kolor wydzieliny, sprawdzać, czy pojawia się krew (jeśli tak to czy jest żywoczerwona, czy ciemnoczerwona). W zależności od nasilenia objawów warto rozważyć też ponowne spotkanie ze specjalistą. Jeśli pojawi się obfite krwawienie, biegunka czy gorączka, kontakt z lekarzem będzie konieczny. Zachęcamy zatem do obserwacji sytuacji i ewentualnego podjęcia dalszego działania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-to-powazna-choroba-cywilizacyjna-mamy-skuteczny-preparat-na-ich-leczenie-ktory-dziala-juz-po-kilku-minutach

https://portal.abczdrowie.pl/zaparcia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.