Czy biegać przy odwichnięciu soczewki oka?

W grudniu stwierdzono u mnie odwichnięcie soczewki oka. Nie mam pojęcia od czego, gdyż nie uległam żadnemu urazowi. Jestem osobą, która uprawia sport, szczególnie bieganie. Mam pytanie, czy przy tej dolegliwości bieganie jest wskazane ?

TO dość ciężkie schorzenie, które może mieć konsekwencje i zwykle trzeba to operować.

Trudno mi powiedzieć czy można biegać. Moi pacjjeci z podwichnięciem ISTOTNYM KLINICZNIE zwykle mają operację wymiany soczewki. Po operacji około 4-6 tyg można biegać.

Pozdrawiam