Czy biegunka w drugim tygodniu zażywania tabletek osłabiła ich działanie?

Mam 20 lat. Biorę regularnie tabletki Y*** od prawie 2 lat. Ostatnio w drugim tygodniu przydarzyła mi się następująca sytuacja. O normalnej porze wzięłam tabletkę i w niedługim czasie kochałam się z chłopakiem (oczywiście do końca). Przez około 2-3 godziny od wzięcia tabletek byłam chyba ze dwa razy w łazience (nic nie podejrzewałam jeszcze), dopiero później dostałam "silniejszej" biegunki. Następnego dnia z rana miałam jeszcze tę biegunkę, dlatego wzięłam węgiel leczniczy. Pomógł. Po około 3 godzinach od wzięcia węgla wzięłam tabletkę antykoncepcyjną (o normalnej porze). Wieczorem znowu robiliśmy to z chłopakiem. Czy takie może nienajmądrzejsze zachowanie (patrzę teraz z perspektywy czasu) może mieć jakieś niepowołane konsekwencje (ciąża)? Czy mimo wszystko tabletki dalej mnie chroniły?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Biorąc pod uwagę, że sytuacja wydażyła się w drugim tygodniu stosowania tabletek, to sądzę, że ochrona przez cały czas była zachowana.