Czy biopsja mogła wykazać stan zapalny zamiast nowotworu?

Witam,u mojej córki po rtg i rezonansie magnetycznym stwierdzono nowotwór złośliwy c.40.Zostala skierowania na biobsje,Po trzech tygodniach wynik biopsji to:Zmniana bardziej wyglada na stan zapalny niż nowotwór.Dostalismy termin na kolejna biopsje.Czy jest możliwe ze jeżeli na zdjęciach wyraźnie wyglada to na nowotwór to w rzeczywistości może to być jakiś stan zapalny???Guz jest ulokowany na kości ramiennej w okolicach łokcia.Proszę o jakas podpowiedz co o tym myslec.

Rozpoznanie ustala się na podstawie badania histopatologicznego, nie obrazowego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.