Czy ból w łopatce pochodzi od dyskopatii?
Mam pracę siedzącą (8 godz.za biurkiem) i od dłuższego czasu boli mnie łydka podczas chodzenia. Żeby ulżyło muszę przykucnąć lub mocno przychylić się. Na rtg wyszło, że mam dyskopatię 5 i 6 kręgu lędźwiowego. Rano wstaję i bólu nie czuję. Badanie nerwów w łydce nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Ortopeda twierdzi, że ból w łydce pochodzi od tej dyskopatii a neurolog ma wątpliwości, bo po nocy podobno też powinienem odczuwać ból. Miałem zabiegi rehabilitacyjne, które pomogły na krótko

MĘŻCZYZNA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej wskazać konkretną przyczynę Pana dolegliwości. Teoretycznie może być to oczywiście dyskopatia, aczkolwiek możliwe są także inne przyczyny, w tym np. naczyniowe. Sugerowałabym zatem wykonanie USG doppler naczyń kończyn dolnych i konsultację z chirurgiem naczyniowym.