Czy ból żołądka jest spowodowany nerwami?

Witam, Mam bardzo ważne pytanie. Jakiś czas temu zaczął bolec mnie brzuch/żołądek. Miałam jakieś tabletki na kwas z żołądka, badania krwi i usg i niby wszystko w porządku, a brzuch nadal boli. Przychodzi jakiś czas, że jest wszystko ok, a po pewnym czasie znowu… Bardzo się martwię co to może być. Dodam, że miewam też duszności i prawdopodobnie to z nerwów. Mam wrażenie jakby ktoś mi żołądek/brzuch zawiązywał na supełek, jakby ktoś mi jeździł czymś. Nie potrafię określić tego bólu. Czy to może być z nerwów? Proszę o odp. Pozdrawiam

Witam!
Ból brzucha/żołądka może być wywołany przez stres lub lęk. Jednak w tej sprawie należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Jeśli wcześniej okazało się, że nie ma Pani zaburzeń somatycznych, które mogą wywoływać te bóle, to warto sprawdzić, czy przyczyna jest natury psychicznej.
Lekarz psychiatra będzie mógł zdiagnozować Pani problem i zalecić odpowiednie środki lecznicze.
Pozdrawiam

Witam,

całkiem możliwe, ze przyczynną jest czynnik psychologiczny, aby to potwierdzić, zalecana jest diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie