Czy borelioza mogła uszkodzić mój mózg?

Witam miałem bolerioze mówiłem lekarza o tym stwierdzili psychoze wysłali mnie do psychiatryka tam dostawalem olanzapin przez okres czasu wkoncu uwierzyli zrobili testy wyszła bolerioza podali antybiotyk czy bolerioza mogła uszkodzić mój mozg podają mi solian chce to odstawić przecież to była bolerioza biorę pół tabletki odstawiam to sam bo mam strach przed tymi lekami kiedy odstawilem całkiem to dostałem przeplyw szybkich myśli Niemoge się skoncentrować mometami mam derealizacje Niemoge myśleć szybko jak kiedyś prawie wogole mam się udac do psychiatry z nim to odstawić z góry przepraszam za mój polski!!

Dzień dobry, Najczęściej neuroborelioza OUN objawia się jako zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Główne symptomy ZOMR to silny ból głowy z towarzyszącymi wymiotami, gorączką, rozdrażnieniem, mogą także występować objawy oponowe (np. sztywność karku – nie można biernie przygiąć brody chorego do klatki piersiowej). W przypadku ostrego, ciężkiego przebiegu może dojść do wzrastania ciśnienia śródczaszkowego, co stanowi dla chorego zagrożenie życia. W badaniu okulistycznym widoczny jest obrzęk tarczy nerwu wzrokowego, samopoczucie chorego znacznie się pogarsza. ZOMR może wpisywać się w obraz zespołu Bannwartha, gdzie dodatkowo stwierdza się równoczesne zajęcie nerwów czaszkowych i korzeni rdzenia kręgowego.

Rzadką postacią neuroboreliozy ośrodkowego układu nerwowego jest zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego (0,1 % chorych). Przebieg jest różnorodny (mogą występować niedowłady połowicze, mioklonie, zaburzenia poznawcze, oczopląs, zaburzenia mowy). W stadium późnym boreliozy przebieg jest powolny i może przypominać stwardnienie rozsiane. Inną rzadką postacią jest zapalenie naczyń mózgu, które wiąże się z dużym ryzykiem udaru niedokrwiennego. Pozdrawiam ;)