Czy botoks może pomóc w przypadku łojotoku skóry?

Dzień dobry, na moje wcześniejsze pytanie uzyskałam dwie sprzeczne odpowiedzi" czy botox może pomóc przy łojotoku skóry np. stosując go w strefie t twarzy lub na dekolcie, tam gdzie występuje nadmierne przetłuszczania?" Jeden lekarz odpowiedział, że nie ma takiej możliwości, inny - że jak najbardziej pomoże. Kto ma racje?

Najlepiej udać się osobiście do lekarza medycyny estetycznej i podczas osobistej konsultacji przedyskutować problem. Toksynę botulinową podaje się w różny sposób, w wielu wskazaniach off label.

Toksyna botulinowa jest lekiem. Wśród wskazań rejestracyjnych nie ma leczenia łojotoku skóry. Jednak po zabiegu relaksacji zmarszczek czasem obserwujemy zmniejszenie łojotoku, czy trądziku o podłożu łojotokowym w tej okolicy. Najlepiej problem o którym Pani pisze omówić podczas osobistej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.