Czy brak miesiączki mógł wystąpić na skutek zmiany diety?

Witam, okres spóźnia mi się już 8 dzień, od ostatniej miesiączki regularnie współżyłam z partnerem, zawsze w zabezpieczeniu, do tego przez 3 tygodnie ćwiczyłam cardio i siłowo dosyć Intensywnie cały trening ok. 2 godzin. I zaczęłam jeść praktycznie tylko kefir z sałata zieloną lub jogurty owocowe że świeżymi owocami. Ponadto miałam zapalenie pęcherza gdzie liczyłam się furaginum. Co może powodować brak miesiączki?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wsystkim nalezy wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom beta hcg