Czy brak wzwodu podczas stosunku może być spowodowany długoletnim masturbowaniem?

Witam serdecznie! Mam poważny problem. Mianowicie chodzi o to, że podczas próby kontaktu z partnerką nie potrafię utrzymać wzwodu, aby odbyć stosunek. Mam 23 lata. Bardzo jestem tym zmartwiony, że nie potrafię utrzymać erekcji. Dodam, że często się masturbowałem, a właściwie codziennie od 13 roku życia, a mój penis jest dosyć sporo zakrzywiony w lewą stronę. Jednak gdy stymuluje go ręką cały czas, to wydaje się być ok., jednak gdy przestaję od razu opada. Dodam jeszcze, że nigdy nie odbyłem stosunku z kobietą. Palę dosyć duże ilości tytoniu. Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Czy kiedykolwiek będę zdrowy? Czy to wina wieloletniej masturbacji? Bardzo proszę o pomoc :(

Witam serdecznie!

Wieloletnia masturbacja jest najczęstszą przyczyną problemów ze wzwodem u młodych mężczyzn. Samozaspokajanie przyzwyczaja prącie do jednego rodzaju stymulacji i odczuwania przyjemności jedynie podczas działania tego rodzaju bodźca. Stymulacja przez partnerkę nie daje takich odczuć, co powoduje zaburzenia erekcji. Jedyną metodą walki z Pana problemem jest zaprzestanie codziennej masturbacji. Początkowo może być to trudne do zrealizowania, dlatego warto zacząć od zmniejszenia częstotliwości samozaspokajania. Pierwsze efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach.

Proszę także pamiętać, że nikotynizm także nie wpływa korzystnie na Pana erekcję. Warto całkowicie zerwać z nałogiem, lub przynajmniej go ograniczyć.

Pozdrawiam