Czy branie leków nie wpłynie jakoś na wynik rezonansu?

Dzien dobry.Biorę leki antydepresyjne i przeciwlękowe od psychiatry.Chcialam zrobic rezonans kregoslupa szyjnego prywatnie bez skierowania.I tu moje pytanie czy branie lekow nie wplynie jakos na wynik rezonansu?i czy mam poprosic o rezonans z kontrastem,czy o tym ze jest potrzebny kontrast zadecyduje dopiero lekarz w trakcie badania?pozdrawiam

Leki nie mają wpływu na wynik rezonansu.
Standardowo wykonuje się rezonans bez kontrastu, kontrast jest podawany wtedy gdy trzeba bardziej uwidocznić stwierdzone nieprawidłowości. Bardzo rzadko jest to potrzebne w przypadku badania kręgosłupa.