Czy budowa organizmu może mieć wpływ na wykrycie ciąży?

Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w listopadzie. 13 grudnia powinnam dostać okres, ale do dziś go nie dostałam (robiłam dwa testy ciążowe, oba negatywne). Mam już jedno dziecko, przy pierwszej ciąży także robiłam 2 testy, wyszły negatywne byłam u lekarza też ciąży nie stwierdził, przepisał mi tabletki na wywołanie okresu - po których okresu nie odstałam. Zmieniłam lekarza i okazało się, że jestem w 11 tygodniu ciąży, Zastanawiam się, czy mój organizm może być tak zbudowany, że ciężko u mnie wykryć ciążę w początkowej fazie? Potem trafiłam do 3 lekarza, który stwierdził, że musiałam zajść w ciążę po testach. Muszę dodać, że przed braniem tabletek miałam strasznie nieregularne miesiączki, występowały nawet co 50 dni. Boję się, że sytuacja się może powtórzyć!!! Po odstawieniu tabletek zabezpieczałam się z partnerem, ale mimo wszystko mam obawy. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja może wystąpić nieco później, a przez to także okres się opóźnia (czas wystąpienia miesiączki jest ściśle powiązany z czasem wystąpienia owulacji). Jeśli dodamy do tego dwa negatywne testy ciążowe, to prawdopodobieństwo ciąży nie jest duże. Proszę powtórzyć test ciążowy za tydzień lub dwa.

Poprzednim razem miała Pani po prostu sporego pecha - tak czasami bywa. Jeśli miewała Pani nieregularne miesiączki, to mogło być tak, jak orzekł lekarz nr 3 - zaszła Pani w ciążę już po wykonaniu testów (implantacja miała miejsce po wykonaniu testów). Testy ciążowe wykrywają hormon wydzielany przez łożysko, a łożysko wytwarza się dopiero po implantacji.

Testy mogły być też fałszywie ujemne z tego powodu, że czynność łożyska nie była zbyt duża. Myślę, że to była raczej specyfika tamtej ciąży, tamtego dziecka, a nie Pani organizmu.

Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0 .

Pozdrawiam!