Brak miesiączki i negatywny test a ciążą

Pisałam już wcześniej, ale nikt nie odpisał. Mam problem, bo 17.03.2010 r. powinnam dostać okres. Dziś jest 19.03.2010 r. i nadal go nie ma. Poprzedni okres miałam 17.02.2010 r. Współżyłam z chłopakiem 26.02.2010 r. w pierwszy dzień płodny bez zabezpieczenia, przez głupotę, bo źle obliczyłam. Test ciążowy zrobiłam 18.03.2010 r., dzień po tym, jak nie dostałam okresu, i wyszedł negatywny. Mój cykl wynosi 28 dni, a miesiączki odkąd pamiętam były regularne. Dodam, że 12.02.2010 r. odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Czy jestem w ciąży? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych ma duży wpływ na kolejne cykle menstruacyjne. Zacznę od tego, że poprzednie miesiączki miały miejsce regularnie co 28 dni ze względu na stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Obecnie może to wyglądać inaczej - najprawdopodobniej cykle będą trwały tyle, ile te sprzed stosowania tabletek.

Poza tym przez kilka miesięcy po odstawieniu antykoncepcji miesiączki mogą być nieregularne. Może to trochę potrwać zanim w organizmie ureguluje się gospodarka hormonalna.

W pierwszym miesiącu po odstawieniu tabletek znacząco rośnie płodność. W następnych powraca do normy. Jednak nie da się przewidzeć, kiedy w pierwszym cyklu po zaprzestaniu antykoncepcji pojawi się owulacja.

Dlatego jest szansa na to, że doszło do zapłodnienia. Jednak opóźnienie miesiączki może też wynikać z wahań hormonalnych i nie mieć nic wspólnego z ciążą.

Proponuję powtórzyć test ciążowy po 14 dniach od wykonania pierwszego lub oznaczyć poziom hcg w laboratorium.