Czy choroba nowotworowa jest dziedziczna?

Witam zdiagnozowano umnie wzjg. 3 lata temu biore teraz asamx500mgm 4tab. Na dzien wyprozniam sie do 2 razy na dzien albo raz zazwyczaj rano raz na jakis czas pojawiaja sie slady krwi w stolcu ale sie czije ok apetyt mam waga raczej mam nadwage.dzis sie doqiedzialem ze moja babcia mama od strony mojej mamy ma rak jelita gribego juz z przezutami do pluc ma 85lat .czy umni wzrasta ryzyko zachorowania na raka z teg0 powodu wizyte mam dopiero poc koniec wakacji dzieki za odp

Warto dokonywać rutynowych kontroli. Dodatkowo redukcja masy ciała również jest wskazana.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)