Czy chorując na schizofrenię paranoidalną mogę uczyć się na kierunku technik elektroradiolog?

Witam, choruję na schizofrenię paranoidalną i w związku z tym chciałbym zapytać lekarza medycyny pracy czy z tą chorobą mogę uczyć się na kierunku technik elektroradiolog? Dodam, że jestem w częściowej remisji- np. głosy utrzymują się pomimo systematycznego leczenia.

To Pan sam chyba wie najlepiej, czy poradzi sobie Pan z nauką a później w pracy. Głosy na pewno utrudniają funkcjonowanie, ale czy wykluczają pracę? Moi pacjenci leczyli się i pracowali. Czy lekarz medycyny pracy da Panu zdolność do pracy? Tego nie wiem, wydaje mi się, że aby być niezdolnym do pracy, trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Życzę powodzenia i wytrwałości!
Serdecznie pozdrawiam.