Czy ciąża rozwija się u mnie prawidłowo?

Dzień dobry proszę o pomoc byłam 5 pięć tygodni temu u lekarza który stwierdził że jest pęcherzyk ciążowy,zrobiłam badania wszystko ok wynik 93137,0 wczoraj byłam na usg i brak ciąży nic nie widać dodam. Że mam tyłozgięcie macicy proszę o pomoc nie mam miesiączki i mam objawy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wysoki poziom gonadotropiny kosmówkowej oraz brak widocznego zarodka podczas badania USG może świadczyć o pustym jaju płodowym. Jest to jedna z częstszych przyczyn poronień w pierwszym trymestrze ciąży.

Wówczas mogą występować objawy ciążowe mimo, że zarodek nie pojawia się w pęcherzyku ciążowym. A testy ciążowe – zarówno z moczu, jak i krwi - będą dawały wynik pozytywny. Więcej na ten temat pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/puste-jajo-plodowe.

Podany przez Panią wynik hormonu beta-HCG wskazuje na 7-8 tydzień ciąży. Na tym etapie zarodek powinien być już widoczny. Więcej norm beta-HCG znaleźć można w tekście: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Proszę więc ponownie udać się do ginekologa i stosować się do jego zaleceń.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.