Czy cienki kał spowodowany jest zwężeniem odbytnicy?

Szanowni Państwo. Czy cienki kał spowodowany jest zwężeniem tylko odbytnicy czy np . okrężnicy, esicy? Mąż miał badanie per rectum i kał na krew utajona i wyszły w porządku. Jednak zdarza mu się zrobić kupę raz normalną a raz cienką. Ma 41 lat. W wywiadzie rodzinnym bez nowotworów złośliwych. DZIĘKUJĘ

Jeśli "ołowkowaty" stolec pojawia się tylko czasami - wcale nie musi to wskazywać na chorobę nowotworową, jednak w tej sytuacji koniecznie trzeba wykonac kolonoskopię - to powinno wyjaśnić, czy w jelicie znajduje się guz.