Zgaga i cienkie stolce
Witam serdecznie. Czy miałem robioną gastroskopię (H.P), test na krew utajoną, per rectum,Morfologie i płytki krwi,USG jamy brzusznej - wszystkie te badania wyszły prawidłowo. Mam zgagę oraz dosyć cienkie stolce ( nie tak jak ołówek), do tego częste wzdęcia oraz swędzenie odbytu. Czy to IBS czy rak? wypróżniam się 2x dziennie z rana. Po wypróżnieniu mam wrażenie że nie wypróżniłem się do końca.Kał ze mnie wręcz czasami eksploduje. Proszę o porady czy przy IBS możliwe są cienkie stolce.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Objawy jakie pan opisuje moga występować przy IBS, chociaż stolce ołówkowate nie sa charakterystyczne dla tej choroby. Proponuję wykonanie kolonoskopii i kontakt z gastrologiem.