Zgaga i cienkie stolce

Witam serdecznie. Czy miałem robioną gastroskopię (H.P), test na krew utajoną, per rectum,Morfologie i płytki krwi,USG jamy brzusznej - wszystkie te badania wyszły prawidłowo. Mam zgagę oraz dosyć cienkie stolce ( nie tak jak ołówek), do tego częste wzdęcia oraz swędzenie odbytu. Czy to IBS czy rak? wypróżniam się 2x dziennie z rana. Po wypróżnieniu mam wrażenie że nie wypróżniłem się do końca.Kał ze mnie wręcz czasami eksploduje. Proszę o porady czy przy IBS możliwe są cienkie stolce.

Aleksander Ropielewski

Objawy jakie pan opisuje moga występować przy IBS, chociaż stolce ołówkowate nie sa charakterystyczne dla tej choroby. Proponuję wykonanie kolonoskopii i kontakt z gastrologiem.