Czy ciśnienie na poziomie 150/85 wymaga leczenia?

Co jakiś czas wieczorem około 20-22 mam ciśnienie 151-149/85-90 przez krótki czas, co z tym zrobić?Czy to wymaga leczenia?Dlaczego to pierwsze jest podwyższone?

W Pani opisie brakuje istotnych danych - czy leczy się pani na nadciśnienie? Czy pomiary są wykonywane w sposób prawidłowy (z zachowaniem odstępu po jedzeniu, paleniu papierosów, po min. 5 min w poz. siedzącej), czy jest to związane ze stresem? Ogólnie rzecz biorąc takie wartości ciśnienia skłaniają do wizyty u lekarza rodzinnego. Proszę przez 1-2 tygodnie prowadzić "dzienniczek ciśnień" - pomiary 2x dziennie, rano i wieczorem + w sytuacjach nietypowych (np. złe samopoczucie, ból głowy). Z takimi zapiskami proszę udać się do swojego lekarza.