Czy cykl miesiączkowy mający 43 dni jest normalny?

witam mam 21lat ,nie współżyje nie biorę leków, do lipca miałam normalnie miesiączkę (cykle od 35 do 39 dni)miesiączki nigdy nie były do końca regularne, jednak kilka miesięcy powtarzały się w równych odstępach czasu a trwają zazwyczaj 4-5 dni .okres miałam 19 lipca w sierpniu nie miałam miesiączki wogóle po czym dostałam 14 września kolejna 25 października czy to normalne ze cykl miesiączkowy to 43 dni ?, dlaczego tak się dzieje?czy to normalne w wieku 21lat miesiączki są jeszcze nieregularne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane miesiączki nie są prawidłowe. Proponuję zgłosić się do ginekologa, przede wszystkim należy wykluczyć zaburzenia hormonalne.