Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy częste RTG są szkodliwe?

Od października 2014 do lipca 2015 roku miałam częste wykonywanie badań RtG zębów, w tym samym czasie 3 razy rtg zatok oraz 3 razy tomograf jomputerowy zatok. Ponieważ choroba nadal tkwi u mnie mam mieć robiony tomograf głowy. Czy to może być szkodliwe? proszę o szybką odpowiedź..
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

witam, obecne aparaty cyfrowe pracują z dużo mniejszym obciążeniem dla pacjenta, nie można odpowiedzieć na pytanie czy przekroczona została dawka w okresie czasu bez znajomości dat ekspozycji oraz parametrów ekspozycji, lekarze kierujący Panią na badania kierują się wyższym dobrem - proszę mieć na uwadze że nawet spacer w słoneczny dzień to dawka promieniowania przekraczająca dawkę przy jednym zdjęciu - więc proszę zaufać lekarzom - na pewno nie wykonują badań które są niepotrzebne
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy