Czy RTG klatki piersiowej i jamy brzusznej u 2,5 letniego dziecka jest bardzo szkodliwy?

Czy RTG klatki piersiowej i jamy brzusznej u 2,5 letniego dziecka jest bardzo szkodliwy? Czy dziecko otrzymało dużą dawkę szkodliwego promieniowania? RTG ten był konieczny ponieważ zachodziło prawdopodobieństwo że dziecko połknęło mały przedmiot i nie było innej możliwości sprawdzenia..Poza tym dziecko było bardzo niespokojne, kręciło głową, czy również jego głowa została napromieniowana? Oraz rzeczy w przebieralni,bo ze zdenerwowania nie pamiętam na pewno czy zamknęłam drzwi od przebieralni

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to mała dawka promieniowania, jeśli to tylko pojedyncze badanie nie powinno mieć negatywnych skutków.
Pozdrawiam