Czy częste wykonywanie prześwietleń może być szkodliwe dla zdrowia?

Witam,miałam tomografie komputerowa jamy brzusznej z kontrastem w 2015 roku plus rtg płuc i 2 razy kregosłup,w grudniu 2017 tomografie głowy z kontrastem i rtg bioder,a w styczniu 2019 mam miec tomograf jamy brzusznej i miednicy z kontrastem.Moje pytanie ,czy taka dawka nie jest szkodliwa jesli chodzi o promieniowanie?uszkodzenie szpiku?czy promieniowanie sie w jakims czasie ,,wydala,,z organizmu czy sie zbiera? Kobieta 42lata

Każde naświetlanie jest niekorzystne, Ważny wywiad, objawy neurologiczne! , Proszę omówić z Lekarzem Prowadzącym. Konieczna pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, badanie, analiza wyników badań etc. Ważny stan pacjenta, obciążenia chorobowe, tryb życia, nastrój. Pozdrawiam i zapraszam