Czy dane objawy mogą świadczyć o ciąży?
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy dane objawy mogą świadczyć o ciąży (jeszcze przed wizytą u lekarza). Pod koniec maja samoistnie poroniłam ciążę (beta pokazała wynik 46.0), ogólnie miałam jedną kurację stymulacji owulacji i właśnie po tym zaszłam w ciążę. Lekarz stwierdził, że czasem tak bywa po tylko jednej stymulacji. Kazał mi od dnia plamienia liczyć dni cyklu. Tak też zrobiłam i miesiączkę powinnam dostać 29.06, lecz jej nie dostałam. W piątek zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł niejasny tj mocną kreska C i widniejąca pod światło delikatna kreska T. Test powtórzyłam dzisiaj (po 48h), ale jest dokładnie taki sam wynik. Kreska w polu T jest bardzo słabo widoczna (za pierwszą ciążą w maju również tak wyglądały testy ciążowe). Ogólnie od ponad tygodnia strasznie bolą mnie piersi, mam bardzo wrażliwe sutki, które co chwilę stoją, uczucie choćby tzw mrówki mi w sutkach chodziły. Ogólnie piersi wydają mi się większe. Mam również bóle podbrzusza jak na miesiączkę, raz lewa strona (lewy jajnik) a raz prawa strona (prawy jajnik). Jutro pójdę zrobić betę z krwi, ale stres mnie nie opuszcza. Chciałabym minimalnie się czegoś dowiedzieć, żeby przestać się obawiać czegoś złego.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
przede wszystkim proszę nadmiernie się nie stresować i myśleć pozytywnie.
Bolesne i wrażliwe piersi, bóle podbrzusza oraz bóle jajników to objawy, które mogą pojawić się zarówno w przypadku zbliżającej się menstruacji, jak i we wczesnej ciąży. Ciężko na ich podstawie określić prawdopodobieństwo, że są wynikiem zapłodnienia.
W takich przypadkach odpowiedź przyniesie czas. Słabo widoczna kreska na teście ciążowym może świadczyć o wczesnej ciąży, ale ostateczną odpowiedź da test z krwi. Oznaczenie poziomu beta-HCG we krwi to dobry sposób na określenie tego, czy doszło do zapłodnienia. Zapewne ma już Pani przed sobą wynik, który powie, czy jest Pani w ciąży.
Jeśli tak, to serdecznie gratulujemy. Jeśli niestety nie, to proszę się nie poddawać.
Temat słabo widocznej drugiej kreski na teście ciążowym został poruszony w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/slaba-druga-kreska-na-tescie-ciazowym.