Czy takie objawy mogą mówić o ciąży?

Witam, 5go czerwca powinnam dostac okres tak wychodzi w kalendarzu, ale zawsze dostawalam dwa dni wczesniej, robilam dwa test jeden 5 dni przez planowanym okresem i wyszedl ujemny, drugi test zrobilam 4go czerwca z rana i jedna kreska byla blada a druga bardzo mocno widoczna, czasami boli mnie brzuch tak jak przy zbizajacej sie miesiaczce, nie bola mnie piersi, nie bierze mnie na wymioty ani nic, jutro chce zrobic test, dodam ze przez ostatni wtydzien wyjechalam do innego miasta gdzie bardzo czesto pilam alkohol (codziennie), czy to moze byc ciaza?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli odbywała Pani stosunki bez zabezpieczeń to istnieje możliwość, że jest Pani w ciąży, zwłaszcza w kontekście widocznych dwóch kresek na ostatnim teście ciążowym.

W przypadku wczesnej ciąży również mogą wystąpić bóle podbrzusza, podobne do bólów miesiączkowych. Nie każda kobieta odczuwa tkliwość piersi czy mdłości, szczególnie na początkowym etapie ciąży. Objawy ciążowe to kwestia mocno indywidualna, więc każda kobieta odczuwa je na swój sposób.

O pierwszych objawach ciąży przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie.

Proszę ponownie wykonać test ciążowy z moczu lub sprawdzić we krwi poziom beta-HCG. Ta druga metoda jest bardziej czuła i precyzyjna, a na jej podstawie można wywnioskować, jaki jest orientacyjny wiek ciąży.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.