Czy dawka hormonów tarczycy powinna zostać zmieniona?

Czy powinnam zmniejszyc dawke przyjmowanych hormonow tarczycy? Od kilku lat biore codziennie euthyrox w ilosci 37.5 z powodu rzekomej niedoczynnosci tarczycy. Ostatnio moje wyniki TSH spadly ponizej normy podczas gdy do tej pory bylo odwrotnie. Od 3 miesiecy przyjmuje mozarin a takze spozywam wiele wodorostow nori. Czy to moze miec zwiazek (na opakowaniu jest sugerowana niewielka dawka prawdopodobnie z powodu wysokiej zawrtosci jodu - oczywiscie wodorostow!, przekraczalam ja kilkukrotnie od kilku miesiecy teraz dopiero to zauwazylam) ?

Dzień dobry,

należy uważać na stosowane wodorosty, ilość jogu jest zależna od firmy i rodzaju wodorostów. Nie powinna Pani sama także zmieniać dawki leku.

Powinna się Pani skontaktować ze sowim lekarzem prowadzącym..

Pozdrawiam