Ile jeść, by schudnąć bez ćwiczeń?

Niedoczynność tarczycy - PPM i CPM. Mam 31 lat, 165cm, 83kg. Prowadzę siedzący tryb życia. Robię kolejne podejście do zrzucenia kg. Slyszalam, ze w niedoczynnosci nie mozna zbyt drastycznie ograniczac ilosci spozywanych kalorii. Wiem, ze nalezy zdrowo sie odzywiac, 5 posilkow dziennie, nieprzetworzona zywnosc. Ile wynosi moje PPM i czy moge schodzic ponizej tej wartosci? Ile przyjmowac dziennie kalorii i w jakich proporcjach B/W/T aby schudnąć przy pomocy diety?

Szanowna Pani,
Przy niedoczynności tarczycy warto upewnić się czy nie występują też inne schorzenia towarzyszące. Czy aktualnie przyjmuje Pani jakiekolwiek leki? Czy jest Pani pod opieką endokrynologa?
Pani PPM wynosi 1609 kcal i na pewno nie powinna Pani schodzić poniżej tej wartości.
Bez dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego szacowanie wartości energetycznej diety oraz proporcji białek, tłuszczy i węglowodanów będzie nie miarodajne.
W wypadku kiedy próbuje Pani po raz kolejny zredukować masę ciała sugerowałabym wizytę u dietetyka, aby mogła Pani otrzymać indywidualny plan żywieniowy, który ułatwi Pani proces odchudzania.