Czy decydować się na powtórną operację skoliozy?

Witam. Po operacji skoliozy u córki, nastąpiło porażenie nerwu w nodze objawiające się drętwieniem, oraz osłabieniem kończyny. np. córka nie może wesprzeć się na tej nodze wchodząc po schodach. Po badaniu rezonansem stwierdzono, że jedna ze śrub instrumentarium została za mocno ok. 1-2 mm dokręcona i prawdopodobnie uciska na nerw powodując wyżej wymienione objawy. Jeżeli do miesiąca czasu objawy nie ustąpią lekarz poinformował nas , że będzie konieczna reoperacja. Mam pytanie czy po poluzowaniu ewentualnie przełożeniu tej śruby objawy powinny ustąpić ? Czy decydować się na powtórny zabieg jak najszybciej czy jednak poczekać może z biegiem czasu objawy ustąpią ? Jaka jest praktyka w takich przypadkach ?

Zbyt mało danych. Który nerw jest uszkodzony? Ile czasu upłynęło od operacji?. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia nerwu oraz czasu trwania uszkodzenia. Wskazane wykonanie badania elektroneurograficznego, na tej podstawie można ew. opiniować o konieczności operacji. Pozdrawiam.