Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy demencja w wieku 25 lat jest możliwa?

Czy demencja w wieku 25 lat jest możliwa? Mam młodszego brata, który ma 25 lat. Od kilku lat jest aktywnym palaczem, pali ponad paczkę dziennie. Od ponad tygodnia zauważyłem nagłe zaniki pamięci. Od kilku lat posiada prawo jazdy i pokonuje tę sama trasę do różnych punktów. Od tygodnia nie pamięta drogi do sklepów lub innych punktów mimo iż bywał w nich wcześniej dość często. Bywa również, że przyjeżdża do mnie do pracy przekazać mi pewną informację, po czym w domu zapomina że w ogóle był u mnie.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Dzień dobry,
Demencja jest powszechna wśród osób starszych, zdarza się jednak, że chorują osoby młode. Jest to rzadkie, jednak możliwe. Chcę jednak uczulić, iż problemy z pamięcią mogą mieć inną przyczynę niż demencja. Mogą pojawiać się w depresji, w uzależnieniach, mogą być spowodowane stresem, przemęczeniem czy małą ilością snu. Warto aby Pana brat poszedł do lekarza i wykonał podstawowe badania, dobrze też aby udał się do psychologa, który wykonuje testy sprawdzające funkcje poznawcze i pamięć. Istotne jest znalezienie przyczyny aby móc skutecznie leczyć. Z opisu wynika, iż problemy z pamięcią u brata są nasilone, co mnie niepokoi. Zachęcam do jak najszybszej konsultacji.
Agnieszka Lipińska

0

Szanowny Panie, opisane przez Pana zachowanie brata powinno być dokładniej zbadane. Zachęcam do wizyty z bratem u lekarza psychiatry, które zapewne skieruje na dokładniejszą diagnostykę do neurologa i psychologa. Nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie bez dokładnej diagnozy.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy