Czy długotrwały stres jest szkodliwy dla zdrowia?

Czy dlugotrwaly stres jest szkodliwy dla zdrowia. Jak sobie z tym uporac?

Dzień dobry!

Tak, przewlekły stres może mieć negatywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. "Jak sobie z tym radzić" to pytanie bardzo szerokie, które psychologowie i lekarze rozważają od lat, napisano na ten temat tysiące artykułów, książek, poradników itp. Wiele zależy od tego, jakiego rodzaju stres Pan przeżywa? Z czego on wynika? W jakich sferach życia się pojawia? Czy są dziedziny życia wolne od stresu? Czy są to przyczyny obiektywne, niezależne (np. specyficzny rodzaj wykonywanej pracy, specyficzne miejsce życia)? Czy w jakiś sposób Pana cechy osobowości, wybory, decyzje, emocjonalność podtrzymują lub wzmagają ten stres? Jakie zna i stosuje Pan sposoby relaksacji? W jaki sposób Pan odpoczywa? Jaki jest Pana ogólny stan zdrowia i jak Pan o nie dba?... - i wiele innych.

Pozdrawiam!

Witaj!
Długotrwały stres może mieć bardzo duży wpływ na zdrowie żeby tego uniknąć należy stosować techniki radzenia sobie ze stresem. Jeśli tego pan nie potrafi proszę o umówienie się na wizytę do psychologa, który udzieli panu informacji. Pozdrawiam