Czy do USG nadnerczy trzeba się jakoś przygotować?

Mam takie pytanie czy do usg nadnerczy trzeba się jakoś przygotowac? I czy przy nieznacznie podwyższonym kortyzolu do 19,4 ja mialam 24,74 drugim razem też rano 25 a wieczorem norma do 11,9 ja miałam12,25 może to świadczyć o guzie nadnerczy? ACTH w normie. Dodam że jestem osobą troszke przy kosci

Lek. Katarzyna Szymczak

Trzeba być na czczo jak przed każdym usg, wynik kortyzolu może być podwyższony, także w związku z otyłością.
Pozdrawiam