Czy duszności są spowodowane uczuleniem na pyłki?

Od kiedy zrobiło się cieplej (tydzień) mam duszności, bóle głowy, nadmierną potliwość. Męczę się przy prostych czynnościach. Zimą nie miałem takich objawów. Czy to może być spowodowane uczuleniem na pyłki? W dzieciństwie brałem leki przeciwalergiczne (wziewne) na kurz i wilgoć.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą być spowodowanie zarówno uczuleniem jak i astmą. Powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego w celu dalszej diagnostyki.