Czy dziecko powinno mieć rozszerzaną dietę?

Witam mam Synka który skończył 7 miesięcy moja kobieta uparła się że będzie karmić wyłącznie piersią. Nie chce słyszeć o rozszerzeniu diety dla dziecka czy to dobre rozwiązanie wg mnie nie. proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgodnie z różnymi badaniami i wypowiedziami specjalistów, niemowlaki do 6 miesiąca życia powinny być karmione tylko produktami mlecznymi. Po tym okresie ich zapotrzebowanie żywieniowe wzrasta i nie zawsze może być zapewnione wyłącznie mlekiem.

W razie braku jakichkolwiek przeciwwskazań zaleca się, aby w okresie, w jakim znajduje się Państwa dziecko, zaczęto rozszerzać dietę o warzywa. Następnie można wprowadzać w podanej kolejności owoce i produkty zbożowe. W późniejszym czasie dopiero mięso, ryby czy też jajka.

W czasie rozszerzania diety należy pamiętać o tym, że nie powinno się smażyć, solić ani słodzić potraw. Zaleca się, żeby posiłki urozmaicać poprzez dodawanie produktów w małych ilościach, w tym czasie dziecko samo decyduje, czy i ile chce zjeść.

Bardzo zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym diety niemowlaka, który w sposób dogłębny opisuje to zagadnienie:

https://portal.abczdrowie.pl/dieta-niemowlaka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.