Czy Escapelle jest bezpieczna dla organizmu?

Czy wzięcie tabletki escapelle jest bezpieczne dla mojego organizmu? Czy może mi się coś po niej stać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletka Escapelle, tak samo jak wszystkie inne leki, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Wśród nich producent wymienia między innymi: nudności, uczucie zmęczenia, bóle podbrzusza, bóle głowy oraz nieregularne krwawienia śródcykliczne. Ponadto po zastosowaniu tabletki Escapelle można doświadczać tkliwości piersi, wymiotów, biegunek i zawrotów głowy. Krwawienia miesiączkowe mogą również zmienić swój dotychczasowy charakter.

W tabletce Escapelle znajduje się duża dawka hormonów, która z pewnością nie jest obojętna dla zdrowia. Jeśli jednak ta forma antykoncepcji awaryjnej stosowana jest sporadycznie, to nie ma powodów do niepokoju. Ważna, aby nie nadużywać jej stosowania.

Więcej na temat antykoncepcji awaryjnej przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.