Czy faktycznie udało mi się zajść w ciążę?

Staramy się z mężem o dzidzie. Jest to dopiero pierwszy cykl starań. 28.10 miałam dzień ostatniej miesiączki. Nie mogłam się już doczekać i 19.11 zrobilam pierwszy raz betę, wynik 6.2 21.11 powtórzyłam badania, beta wynosiła 21. Dziś, 26.11 robilam inne badania i dodatkowo chcialam zobaczyc jak wyglada beta. Wyniosła 6.9. 24.11 bylam u ginekologa zeby zalecił jakies witaminy. Patrzac na wyniki powiedzial ze ciaza jest, z usg nic nie bylo widac, zadnego zarodka. Dopiero wczoraj mialam dzien planowanej miesiaczki. Miesiaczki zawsze regularnie.Podpowiedzcie cos. Czy ta beta szalała przed miesiączka a teraz dopiero zaczyna rosnac? Czy zmalała i mam sie martwic? Czy wynik sprzed planowanej miesiaczki mogl byc sfałszowany?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko stwierdzić, co dokładnie się dzieje na podstawie samego wyniku hormonu beta-HCG.

Najlepiej w tej kwestii zaufać ginekologowi, który nie tylko widział wyniki, ale również badał Panią. Zakłada się, że każdy wynik gonadotropiny kosmówkowej, który wynosi powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę. Jednocześnie hormon ten powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni. W Pani przypadku to nie nastąpiło, dlatego ciężko jest rokować, jak sytuacja będzie wyglądała dalej.

Być może któryś z otrzymanych wyników był zafałszowany, dlatego dobrze by było powtórzyć badanie i udać się z wynikiem do lekarza, który wykona kolejne badanie USG mające na celu uwidocznienie pęcherzyka ciążowego oraz zarodka.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/znaczny-spadek-poziomu-bhcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-spadek-bhcg-jest-jednoznaczny-z-poronieniem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-poziomu-hormonu-bhcg-i-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.