Czy faktycznie udało mi się zajść w ciążę?
Staramy się z mężem o dzidzie. Jest to dopiero pierwszy cykl starań. 28.10 miałam dzień ostatniej miesiączki. Nie mogłam się już doczekać i 19.11 zrobilam pierwszy raz betę, wynik 6.2 21.11 powtórzyłam badania, beta wynosiła 21. Dziś, 26.11 robilam inne badania i dodatkowo chcialam zobaczyc jak wyglada beta. Wyniosła 6.9. 24.11 bylam u ginekologa zeby zalecił jakies witaminy. Patrzac na wyniki powiedzial ze ciaza jest, z usg nic nie bylo widac, zadnego zarodka. Dopiero wczoraj mialam dzien planowanej miesiaczki. Miesiaczki zawsze regularnie.Podpowiedzcie cos. Czy ta beta szalała przed miesiączka a teraz dopiero zaczyna rosnac? Czy zmalała i mam sie martwic? Czy wynik sprzed planowanej miesiaczki mogl byc sfałszowany?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
ciężko stwierdzić, co dokładnie się dzieje na podstawie samego wyniku hormonu beta-HCG.
Najlepiej w tej kwestii zaufać ginekologowi, który nie tylko widział wyniki, ale również badał Panią. Zakłada się, że każdy wynik gonadotropiny kosmówkowej, który wynosi powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę. Jednocześnie hormon ten powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni. W Pani przypadku to nie nastąpiło, dlatego ciężko jest rokować, jak sytuacja będzie wyglądała dalej.
Być może któryś z otrzymanych wyników był zafałszowany, dlatego dobrze by było powtórzyć badanie i udać się z wynikiem do lekarza, który wykona kolejne badanie USG mające na celu uwidocznienie pęcherzyka ciążowego oraz zarodka.
Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/znaczny-spadek-poziomu-bhcg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-spadek-bhcg-jest-jednoznaczny-z-poronieniem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-poziomu-hormonu-bhcg-i-plamienie.