Czy Floxal można stosować w ciąży?

Dzień dobry, wczoraj lekarz okulista wyciągnął mi kawałek drewienka wbity pod powiekę. Przepisał mi maść Floxal do stosowania 4-6 razy na dobę przez 4 dni. W tym cyklu staramy się z mężem o dzidziusia. Proszę o odpowiedź, czy stosowanie maści będzie bezpieczne dla wczesnej ciąży? Cykle mam zazwyczaj regularne 25 dni. Obecnie jestem w 8 dniu cyklu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacjami dostępnymi w ulotce leku Floxal kobieta planująca potomstwo powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą zanim zastosuje wspomniany lek. To samo dotyczy kobiet będących już w ciąży oraz karmiących piersią.

Do tej pory nie uzyskano bowiem wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa kobiety i płodu podczas terapii lekiem Floxal.

W związku z tym musi Pani porozmawiać z lekarzem, który przepisał daną maść. Podejmie on decyzję i zasugeruje dalsze postępowanie.

Szczegółowe informacje dotyczące leku Floxal znajdują się w jednym z artykułów. Jest on dostępny po kliknięciu w link: https://portal.abczdrowie.pl/floxar-dzialanie-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki.

Podobne pytanie wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani natomiast pod adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-mieszka-rzesowego-w-oku-u-kobiety-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.