Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Profilaktyka w leczeniu raka prostaty

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

glejak to złośliwy nowotwór mózgu, a jego mechanizmy powstawania nie do końca są jasne. W przypadku zdiagnozowanego glejaka mózgu, ryzyko pojawienia się tego nowotworu u członka rodziny wynosi około 5% – odsyłam do odpowiedzi eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-glejak-wielopostaciowy-jest-dziedziczny.

Jak Pan widzi, prawdopodobieństwo wystąpienia choroby jest znikome, natomiast wzrost zachorowalności na ten typ nowotworu może wynikać m.in. z: kontaktu z promieniowaniem jonizującym, ekspozycji na chemikalia czy zespołu Cowdena i innych. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/glejak-rodzaje-objawy-leczenie.

Proszę pamiętać, że choć glejak nie jest nowotworem dziedzicznym, to nie należy bagatelizować objawów sugerujących chorobę. W takim wypadku wskazana będzie jak najszybsza diagnostyka obrazowa.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-glejaka-umiejscowienie-glejak-wielopostaciowy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy