Czy gronkowiec jest niebezpieczny w ciąży?

Dzień dobry, obecnie jestem w 35tc. W ciągu najbliższych kilku dni być może będę miała kontakt z osobą, u której w niedoleczonej ranie po cesarskim cięciu wykryto gronkowca. Jeszcze nie wiem jaki to jest dokładnie szczep, ale podobno został nazwany tym "typowo szpitalnym". Czy kontakt z taką osobą jest w moim przypadku całkowicie zakazany i lepiej takie spotkanie świąteczne odwołać czy też nie panikować i zachować odpowiednie środki ostrożności (oddzielny ręcznik do rąk, dezynfekcja toalety, brak kontaktu przez dotyk). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Środki ostrożności, które Pani wymieniła wystarczą, nie musi Pani rezygnować ze spotkania. Pozdrawiam!