Czy guzek w piersi może być spowodowany miesiączką?

Mam jakby guzka/twardego/ zarowno pod lewa jak i prawa piersia dokladnie w linni wsparcia biustonosza , po lewej stronie jest bolesny i wiekszy podczas okresu natomiast po prawej jest nieodczuwalny .Czy może byc powodowany okresem/regularne menstruacje , mam 42lata,nie biore srodków antykoncep./? 3lata temu przeszłam zabieg usuniecia woreczka zolciowego i wowczas guzek juz byl , lekarz uwazal ze to węzly. Nie jest bolesny gdy nie mam kobiecych dni.Jest sie czym martwic?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna badanie piersi przez lekarza ginekologa, lub lekarza poradni chorób piersi.