Czy herbata z czystkiem może spowodować obniżenie ochrony antykoncepcyjnej?

Witam. 4,5 i 6 dnia brania tabletek bralam tez paracetamol, okolo 1500mg na dobę, a 8-12. dnia do 2500mg na dobę. 17-20. Dnia piłam herbatki z czystka (3h przed przyjęciem tabletki). Stosunek mial miejsce 4. Dnia. Wszystkie tabletki przyjęłam mniej-wiecej o okreslonej porze (max 2h roznicy). Czy skutecznosc antykoncepcji jest dalej zachowana czy bede chroniona dopiero od 1. tabletki kolejnego blistra? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

mogło dojść do osłabienia skuteczności proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa