Czy hipoplazja nerwu wzrokowego jest dziedziczna?

Witam. Urodziłam się z hipoplazją nerwu wzrokowego jednego oka, bez innych cech zaburzeń neurologicznych, które często współistnieją z tą wadą. Chciałabym zajść w ciąże, jednak nie wiem, czy ta przypadłość jest dziedziczna, uwarunkowania genetycznie? Czy są jakieś badania, którymi mogłabym sprawdzić wadliwe geny? Nie chce aby dziecko było również chore.

Witam. Badania genetyczne mozna zrobic w Poznaniu u pana prof.Krawczynskiego w Pracowni Poradnictwa genetycznego UM Poznań.Badania w zasadzie nie sa refundowane przez NFZ.stosuje sie technikę NGS -są to nowoczesne techniki sekwencjonowania kilkudziesięciu genów .Wazny jest tez wywiad rodzinny,czy ta cecha juz gdzies pojawila sie w rodzine..proszę próbować. Pozdrawiam serdecznie