Czy intensywny wysiłek fizyczny może wywołać atak paniki?

Witam, mam 24 lata. choruje na nerwice i mam pytanie. czy intensywny wysilek fizyczny moze wyzwolic atak paniki? 3 razy juz zauwazylam ze po intensywnych cwiczeniach niedlugo potem zaczyna sie atak paniki. Dzis uspokoilam sie Afobamem i po pol godzinie serce sie uspokoilo. Natomiast zmierzylam sobie cukier i wynik to 80, dwie godziny po posilku. czy ten niski poziom cukru powinien mnie niepokoic? dodam ze w kwietniu na badaniu krwi rowniez mialam za niski poziom glukozy we krwi.

Witam,
Odpowiedż brzmi "tak" i może być przejawem nerwicowym,hipochondrycznym,z którym powinna się Pani zwrócić do specjalisty w poradni zdrowia psychicznego,gdzie dostępni sa zarówno psychoterapeuci,jak i psychiatrzy w razie potrzeby farmakoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
W przypadku leczenia nerwicy z napadami Paniki bardzo pomocna jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Mam wrażenie , że nieustanna analiza funkcji własnego ciała wynika właśnie z objawów lękowych. Intensywny wysiłek może być kojarzony przez Pana jako czynnik wyzwalający atak paniki. W związku z tym na skutek reakcji warunkowania ataki pojawiają się po wysiłku. Nie oznacza to oczywiście , iż powinna Pani zaprzestać ćwiczeń. Proszę rozważyć rozpoczęcie psychoterapii, gdyż mam wrażenie, że tkwi Pani w błędnym kole mechanizmów lekowych.