Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy IPL usuwa zarost na twarzy?

Witam. Czy IPL usuwa zarost na twarzy? Mam robione zabiegi IPL na czerwone poliki, lecz boje się, że może to mi usunąć zarost, tymbardziej że dopiero zaczął mi powoli rosnąć. Lecz czytałem, jak kobiety się wypowiadały na temat depilacji, to mówiły, że po jakimś czasie włosy z powrotem się pojawiają. Więc czy IPL może zaszkodzić dopiero co pojawiającemu się zarostowi?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik to zmora wielu młodych osób. Może szpecić twarz przez długie miesiące, a nawet lata. Po trądziku mogą pozostać nieestetyczne blizny. Jak można je usunąć? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Odpowiem nieco przewrotnie: jeżeli chciałby Pan usunąć IPL zbędne owłosienie, efekt bedzie raczej bardzo słaby, jeżeli ńie chce Pan tego zrobić, moze sie to udać...
Dlaczego? IPL czyli intensywne źródło światła, emituje cały zakres długości światła, zarówno ten, ktory leczy rumień jak ten ktory depiluje. Zatem w żadnym wypadku nie mozna wykluczyć tego ze usunie owlosieńi z twarzy, choć jego działanie istotnie jest dosc wątpliwe, takze w przypadku rumienia.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Jeżeli użyto prawidłowych parametrów lampy IPL do wskazań naczyniowych, o których Pan wspomina to nie powinno dojść do depilacji. Wynika to z praw fizyki, które są konsekwencją użytych parametrów. W tych wskazaniach używane są krótsze czasy impulsu, niższe gęstości energii oraz krótszy czas chłodzenia co prowadzi do tego, że użyta energia świetlna działa w płytszych warstwach skóry niż to ma miejsce w przypadku wartości używanych przy depilacji.
Pozdrawiam
Robert Chmielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy