Czy IPL usuwa zarost na twarzy?

Witam. Czy IPL usuwa zarost na twarzy? Mam robione zabiegi IPL na czerwone poliki, lecz boje się, że może to mi usunąć zarost, tymbardziej że dopiero zaczął mi powoli rosnąć. Lecz czytałem, jak kobiety się wypowiadały na temat depilacji, to mówiły, że po jakimś czasie włosy z powrotem się pojawiają. Więc czy IPL może zaszkodzić dopiero co pojawiającemu się zarostowi?

Dlaczego? IPL czyli intensywne źródło światła, emituje cały zakres długości światła, zarówno ten, ktory leczy rumień jak ten ktory depiluje. Zatem w żadnym wypadku nie mozna wykluczyć tego ze usunie owlosieńi z twarzy, choć jego działanie istotnie jest dosc wątpliwe, takze w przypadku rumienia.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Jeżeli użyto prawidłowych parametrów lampy IPL do wskazań naczyniowych, o których Pan wspomina to nie powinno dojść do depilacji. Wynika to z praw fizyki, które są konsekwencją użytych parametrów. W tych wskazaniach używane są krótsze czasy impulsu, niższe gęstości energii oraz krótszy czas chłodzenia co prowadzi do tego, że użyta energia świetlna działa w płytszych warstwach skóry niż to ma miejsce w przypadku wartości używanych przy depilacji.
Pozdrawiam
Robert Chmielewski