Depilacja laserowa twarzy

Witam. 2dni temu miałam depilację laserową twarzy. Pani wykonująca ją zapewniała, że to laser lightSheer, ale po doczytaniu w internecie nie jestem pewna czy nie został użyty IPL ponieważ do zabiegu został użyty żel do usg. W trakcie zabiegu czuć było mocny zapach spalonych włosów, średni ból, od razu pojawiły się takie ciemne kropki/jakby strupki. Czy po przebiegu zabiegu lub po objawach po nim można w jakiś sposób określić czy na pewno został użyty LightSheer a nie IPL? Czy są jakieś różnice?

Dzień dobry,

Przy zabiegu z użyciem IPL bardzo duży jest rozbłysk światła, przy LightSheer światła jest bardzo niewiele. Najlepiej jednak dopytać w salonie, poprosić o nazwę, firmę, specyfikację urządzenia.

Dzień dobry,

Ma Pani prawo wiedzieć jakim sprzętem był wykonywany zabieg. Najlepiej w tym celu zapytać o to w gabinecie.

Pozdrawiam

Najlepiej oczywiście przed zabiegiem upewnić się jakim urządzeniem będzie wykonywany zabieg. Po drugie najlepszym miejscem do wykonywania takich zabiegów jest gabinet lekarski. W Pani sytuacji wróciłabym do gabinetu i sprawdziła jakim urządzeniem był wykony zabieg.