Czy istnieją badania stwierdzające uszkodzenie mózgu?

to znaczy ze moj zapis eeg głowy jest dobry ?to jaki okres czasu trzeba brac proszki na padaczke zeby sie uspokoiła i je ostawic czy sa jakies badanie zeby stwierdzic uszkodzenie mozgu przez picie alkoholu leczyłam sie u psychologa i pomogło ale sa jeszcze takie momenty ze w trudnych chwilach bym sobie wypiła ale mam kochanego meza i dzieci jeszcze przed padaczka miałam silny bol głowy na srodku głowy i niewiem z czego teraz neurolog stwierdzil ze kregosłup .

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.
EEG często w padaczce alkoholowej " jest dobre" co nie znaczy , że uszkodzenia mózgu nie ma. Jeżli jest padaczka to znaczy, że jest ognisko padaczkoorodne tj ognisko nieprawidłowo działających komórek mózgowych.