Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieją badania stwierdzające uszkodzenie mózgu?

to znaczy ze moj zapis eeg głowy jest dobry ?to jaki okres czasu trzeba brac proszki na padaczke zeby sie uspokoiła i je ostawic czy sa jakies badanie zeby stwierdzic uszkodzenie mozgu przez picie alkoholu leczyłam sie u psychologa i pomogło ale sa jeszcze takie momenty ze w trudnych chwilach bym sobie wypiła ale mam kochanego meza i dzieci jeszcze przed padaczka miałam silny bol głowy na srodku głowy i niewiem z czego teraz neurolog stwierdzil ze kregosłup .
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Jak rozpoznać udar?

Akcja #UdarLiczySięCzas skierowana jest do każdego i ma na celu propagowanie wiedzy na temat udaru. Wokół niego krąży bowiem wiele mitów, między innymi ten, że dotyka on tylko osoby starsze. O tym, jak rozpoznać udar opowiadają konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, kierownik działu promocji Górnośląskiego Centrum Medycznego Jolanta Wołkowicz oraz aktor Michał Lesień

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.
EEG często w padaczce alkoholowej " jest dobre" co nie znaczy , że uszkodzenia mózgu nie ma. Jeżli jest padaczka to znaczy, że jest ognisko padaczkoorodne tj ognisko nieprawidłowo działających komórek mózgowych.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy