Czy istnieją procedury postępowania przy diagnozowaniu psychopatii?

Proszę o informację, czy istnieją procedury postępowania przy diagnozowaniu psychopatii. jeżeli tak to gdzie są one opublikowane, jeżeli nie to kto sprawuje nadzór nad właściwym wykonywaniem te- go zawodu i kto może ocenić który z niżej wymienionych psychiatrów postąpił prawidło: 1/ jeden psychiatra wyda diagnozę na podstawie samego tylko wywiadu 2/ drugi doda jeszcze stosowne testy od psychologa 3/ trzeci doda wyniki tabeli 20 punktowej objawów psychopatycznych prof Harego

Trudno oceniać proces diagnostyczny prowadzony przez lekarzy psychiatrów.
Wywiad, badanie przedmiotowe i specjalistyczne testy powinny być brane pod uwagę przy wystawianiu rozpoznania.

Jak przy każdym innym zaburzeniu, diagnoza psychopatii powinna być podparta odpowiednim wywiadem klinicznym, testami, obserwacjami.