Jak diagnozuje się ciało obce w tchawicy?

Witam, jak przebiega diagnostyka ciała obcego w tchawicy?? I jeśli ciało obce zalega w tchawicy to pacjent płaci za wykonany zabieg jak to wygląda?
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

diagnostyka w celu wykrycia ciała obcego w tchawicy obejmuje najczęściej trzy fazy. Po pierwsze lekarz przeprowadza wywiad medyczny, następnie jest wykonywane badanie fizykalne (np. bada klatkę piersiową stetoskopem, ocenia trudności w oddychaniu), a w ciężkich przypadkach przeprowadzane jest badanie obrazowe, polegające na TK lub RTG klatki piersiowej i odcinka tchawicy.

Jeśli ciało obce zalega w tchawicy i wymaga interwencji, konieczny będzie zabieg usunięcia go. Procedura ta może być przeprowadzana na kilka sposobów, w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta i charakterystyki utkniętego obiektu.

Zabieg jest przeprowadzany na NFZ.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ciala-obce-w-drogach-oddechowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.