Czy istnieje jakiś konkretnie określony czas po którym można bezpiecznie wystawiać na słońce skórę posmarowaną olejkami eterycznymi?

Witam serdecznie Czy istnieje jakiś konkretnie określony czas po którym można bezpiecznie wystawiać na słońce skórę posmarowaną olejkami eterycznymi ? Stosuję wieczorem balsam i dodaję do niego kilka kropel np. lawendy. Czy następnego dnia w słoneczną pogodę grozi to przebarwieniami skóry ? Na opakowaniach olejków czasem pisze by nie wystawiać skóry na słońce bezpośrednio po zastosowaniu danego olejku. A czy po 5-10-24 godzinach mozna już bezpiecznie się opalać ? I czy wcześniej należałoby zmyć taki balsam z olejkami ze skóry czy nie jest to konieczne by uniknąć przebarwień ? Pozdrawiam Pozdrawiam !
Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze mogą występować przebarwienia proponuje nie stosować olejków w słoneczne dni