Czy istnieje konieczność zrobienia krzywej cukrowej u osoby z uczuciem uderzenia ciepła?

dzien dobry, mam pytanie do panstwa. Lekarz psychiatra zlecił mi badanie krzywej cukrzycowej, tylko jest ten problem że miałem objawy choroby takiej jak gorączka zachodniego nilu. W szpitalu psichiatrycznym stwierdzili że muszą mi pobrać krew bo to jest do badań, raz po oddaniu krwi do laboratorium zrobiło mi sie ciemno przed oczami , raz też w miejscu ukłucia wyskoczyła mi taka bulwa. Cukier pod koniec dnia miałem 125. Czy robić te badania czy poczekać jeszcze, ponad dwa lata.

Jeżeli lekarz stwierdził, ze warto zrobić krzywą cukrową to dla własnego spokoju lepiej zastosować się do tej propozycji. "Bulwa" po wkłuciu mogła wiązać się z wynaczynieniem i przy prawidłowych wkłuciach nie powtórzy się. Podczas pobierania krwi zdarzają się, nawet u dużych i silnych mężczyzn, przypadki omdleń.